Jak stworzyć estetyczny i spójny profil na instagramie?

Spójny feed – w świecie instagrama ostatnio niesamowicie pożądany, a jednocześnie nie tak łatwy do osiągnięcia. Dla mniej wtajemniczonych – chodzi o tzw. spójność na instagramie, zachowanie pewnej estetyki zdjęć, które tworzą idealną siatkę, współgrających ze sobą zdjęć.

Zastanawiałam się już od dłuższego czasu, żeby poruszyć ten temat, bo wiele osób pyta mnie jak to robić, żeby zdjęcia idealnie do siebie pasowały, jak je przerabiać, planować itd.

Zacznijmy od tego, że nie dla wszystkich to ma znaczenie i jest to jak najbardziej w porządku – jeśli nie chcesz, nie musisz się stresować tym, że Twój instagram nie wygląda idealnie. W końcu mamy o wiele więcej zmartwień na głowie w życiu codziennym, a kwestia tego, czy dodany przez nas post będzie pasował do ostatniego nie powinna spędzać nam snu z powiek.

Warto jednak pamiętać, że „konkurencja” na instagramie jest ogromna i to poczucie estetyki ma niesamowite znaczenie, jeśli traktujesz instagram poważnie, jako Twoją pracę, portfolio, wizytówkę. Prawda jest taka, że jesteśmy wzrokowcami i pierwsze wrażenie odgrywa tu znaczącą rolę. Zastanówmy się, co widzi osoba odwiedzająca Twój profil? Pierwsze, co widzi to Twój opis i kilka najnowszych zdjęć. Jeśli przykujesz uwagę odbiorców, na pewno zaciekawią się w większym stopniu Twoją osobą i tym co tworzysz.

Poniżej kilka wskazówek, jak sprawić, by Twój profil był spójny i estetyczny.

  • Znajdź swój styl. Zastanów się, jak chcesz żeby wyglądał Twój profil i Twoje zdjęcia. Przede wszystkim dużo testuj, przerabiając zdjęcia i szukaj swoich ulubionych barw i tonacji. Jedno zdjęcie można przerobić naprawdę na mnóstwo różnych sposobów, więc wszystko zależy od Ciebie.
  • Planuj posty z wyprzedzeniem. Ja używam do tego aplikacji UNUM, ale jest też kilka innych np. Planoly, Later, Preview. Dzięki tym aplikacjom widzisz jak wyglądają Twoje zdjęcia przed dodaniem i czy do siebie pasują. Możesz zmieniać ich ustawienie i podejrzeć jak wyglądają z tymi dodanymi już na profilu.
  • Używaj presetów. Presety można stworzyć samemu, ja robię to przede wszystkim w Lightroomie, ale np. w aplikacji VSCO również można wgrać swoje ustawienia do kilku zdjęć, zachowując w ten sposób ten sam styl. Pamiętaj jednak, że każde zdjęcie się różni, jest wykonywane przy różnych warunkach świetlnych i różnym sprzętem. Informacje na temat tego jak stworzyć własne presety znajdziesz tutaj.
  • Najważniejsze – nie stresuj się i bądź cierpliwy! Wszystko wymaga czasu, wprawy, a trening czyni mistrza 🙂 Ja cały czas się uczę, testuję i próbuję nowe opcje i funkcje.

Myślę, że te wskazówki są przydatne przede wszystkim dla osób, zaczynających swoją przygodę z instagramem i dla estetów, uwielbiających piękne zdjęcia, ale miej na uwadze, że w tych czasach instagram to również potężne narzędzie biznesowe i warto dbać o to, jak prezentujemy się w social mediach i co prezentujemy.

A poniżej kilka kadrów z wczorajszej sesji podczas pięknego zachodu słońca w Sopocie…

Spodnie Stradivarius

Bluzka H&M

Narzutka/ Płaszcz Na-kd Fashion

Sweter SH

One Reply to “Jak stworzyć estetyczny i spójny profil na instagramie?”

  1. Cenne wskazówki, pozdrawiam

Dodaj komentarz